Nauka śpiewu

Działalność edukacyjna

Prof. zw. dr hab. Bożena Harasimowicz jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno – aktorskim gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Tytuł profesora sztuk muzycznych uzyskała w roku 2012.

Zapraszana jest do jury znaczących konkursów wokalnych w kraju i zagranicą, jak np. Międzynarodowy Konkurs im. Ady Sari w Nowym Sączu (2009), I Międzynarodowy Konkurs Muzyki Sakralnej im. J.S. Bacha w Greifswald (Niemcy).

Była przewodniczącą jury podczas Ogólnopolskich przesłuchań uczniów klas śpiewu solowego Szkół Muzycznych II stopnia w Olsztynie organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Od roku 2009 prowadzi własną agencję artystyczną Impressio Art Management, której celem jest promocja młodych śpiewaków, laureatów konkursu Impressio Art.

W latach 2009 -2017 organizowała Letnią Akademię Śpiewu w Sopocie, Ogólnopolski Konkurs Wokalny Impressio Art oraz Festiwal Sopockie Dni Sztuki Wokalnej.

 


 

Nagrody podopiecznych

Bożena Harasimowicz brała udział w licznych kursach pedagogicznych w Dusznikach Zdroju, we Wrocławiu i nadal doskonali swą wiedzę w zakresie sztuki wokalnej. Jej studentki i absolwentki otrzymały następujące nagrody w następujących konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych:

Anna Guz (Rosa)

Wyróżnienie za najlepszą interpretację pieśni St. Moniuszki na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju 1998;

Joanna Makowska

III nagroda na II Konkursie Polskiej Muzyki Dawnej w Warszawie 2004;

Magdalena Witczak

Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie im. Adama Didura w Bytomiu oraz dwie nagrody specjalne (Teatru Wielkiego w Łodzi i Filharmonii Zielonogórskiej);

Monika Wilska

Wyróżnienie na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowej Olsztyn 2007, 2009 . Monika Wilska została również laureatką Przeglądu Młodych Talentów w Gdyni – 2009,

Klaudia Trzasko

Wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art  Sopot 2012;

II nagroda na VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art Sopot 2015;

Katarzyna Syguła

Zdobyła I I nagrodę ex aequo oraz Nagrodę OPERALIGHT, udział w koncercie lub spektaklu operowym
w sezonie artystycznym 2015/16,

II nagroda Busko Zdrój

 


 

Profesor Bożena Harasimowicz udziela prywatnych lekcji śpiewu, przygotowuje do egzaminów wstępnych na wydział wokalno – aktorski, uczy emisji i impostacji głosu, pracuje nad interpretacją utworów.