Nauka śpiewu

Działalność edukacyjna

Prof. zw. dr hab. Bożena Harasimowicz jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno – aktorskim gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Tytuł profesora sztuk muzycznych uzyskała w roku 2012.

Zapraszana jest do jury znaczących konkursów wokalnych w kraju i zagranicą, jak np. Międzynarodowy Konkurs im. Ady Sari w Nowym Sączu (2009), I Międzynarodowy Konkurs Muzyki Sakralnej im. J.S. Bacha w Greifswald (Niemcy).

Była przewodniczącą jury podczas Ogólnopolskich przesłuchań uczniów klas śpiewu solowego Szkół Muzycznych II stopnia w Olsztynie organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

W latach 2009 – 2017 prowadziła agencję artystyczną Impressio Art Management. Głównym nurtem działalności była Letnia Akademia Śpiewu (międzynarodowe kursy mistrzowskie), Ogólnopolski Konkurs Wokalny Impressio Art, Festiwal Sopockie Dni Sztuki Wokalnej, których była pomysłodawczynią i organizatorem oraz promocja młodych artystów śpiewaków.

Profesor Bożena Harasimowicz udziela prywatnych lekcji śpiewu, przygotowuje do egzaminów wstępnych na wydział wokalno – aktorski, uczy emisji i impostacji głosu, pracuje nad interpretacją utworów.
Kontakt : 510 222 323


Nagrody podopiecznych

Bożena Harasimowicz brała udział w licznych kursach pedagogicznych w Dusznikach Zdroju, we Wrocławiu i nadal doskonali swą wiedzę w zakresie sztuki wokalnej. Jej studentki i absolwentki otrzymały następujące nagrody w następujących konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych:

Anna Rosa (z d. Guz)

Wyróżnienie za najlepszą interpretację pieśni St. Moniuszki na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach Zdroju 1998;

Joanna Makowska

III nagroda na II Konkursie Polskiej Muzyki Dawnej w Warszawie 2004;

Magdalena Witczak

Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie im. Adama Didura w Bytomiu oraz dwie nagrody specjalne (Teatru Wielkiego w Łodzi i Filharmonii Zielonogórskiej);

Monika Wilska

Wyróżnienie na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowej Olsztyn 2007, 2009 . Monika Wilska została również laureatką Przeglądu Młodych Talentów w Gdyni – 2009,

Klaudia Trzasko

Wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art  Sopot 2012;

II nagroda ex aequo na VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art Sopot 2015;

Katarzyna Kucharska (z d. Syguła)

II nagroda ex aequo oraz Nagroda OPERALIGHT, udział w koncercie lub spektaklu operowym
w sezonie artystycznym 2015/16 na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art 2015 w Sopocie;
II nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Bella Voce;
Finalistka i laureatka nagrody specjalnej w I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Viva Calisia oraz nagrody specjalnej w III Międzynarodowym Konkursie im. Gheny Dimitrovej w Pleven (Bułgaria).